Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Sposoby otwierania bram garażowych

Wybór odpowiedniej bramy garażowej do budynku powinien być dobrze przemyślany. Dotyczy to w szczególności domów mieszkalnych. Pamiętaj, że będziesz korzystał z niej każdego dnia, dlatego warto zadbać o jej funkcjonalność. Jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście sposób otwierania bramy, który powinien być dostosowany zarówno do oczekiwań użytkowników, jak i cech szczególnych nieruchomości oraz jej otoczenia.

Jakie wyróżniamy sposoby otwierania bram garażowych?

Mogłoby się wydawać to nieco błahym zagadnieniem, jednak nic bardziej mylnego. Sposób otwierania bramy garażowej to pierwsze i podstawowe kryterium, którym powinniśmy kierować się podczas dokonywania jej zakupu. Musi być on dostosowany przede wszystkim do rodzaju garażu, jaki posiadasz oraz do ilości wolnego miejsca, które znajduje się bezpośrednio przed nim. Nie mniejsze znaczenie mają także Twoje indywidualne preferencje.

Wyróżniamy następujące sposoby otwierania bram garażowych:

  • bramy uchylne – jak sama nazwa wskazuje, otwierane są poprzez ich uchylanie; to jedna z najprostszych i zarazem najtańszych konstrukcji, jakie są dostępne na rynku; bramę unosi się do góry, po czym przemieszcza równolegle do sufitu;
  • bramy rozwierne – są równie prostej budowy co bramy uchylne, a jednocześnie stosunkowo tanie; otwierają w ten sam sposób, co dwuskrzydłowe drzwi;
  • bramy roletowe – ich mechanizm działania można przyrównać do rolet, ponieważ ich panele zwijane są do kasety.
  • bramy segmentowe – zdecydowanie najczęstszy wybór wśród inwestorów; jej segmenty zwijają się po prowadnicach w kierunku sufitu lub przyległej ściany.

Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj najlepiej sprawdzi się w Twoim garażu, zachęcamy Cię do bezpośredniego kontaktu. Zajmujemy się sprzedażą bram garażowych w Nowym Targu, dlatego chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy w doborze idealnego produktu. Jeszcze raz warto podkreślić, że brama musi być dostosowana do możliwości garażu oraz terenu przed nim. Tylko wtedy będzie mogła zapewnić użytkownikom wygodę oraz funkcjonalność.