Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Blog

otwarte drzwi

Dlaczego drzwi bywają nazywane wizytówką domu?

Budowa domu to nie lada wyzwanie, które stawia inwestorów przed koniecznością dokonywania licznych wyborów. Jedną z decyzji, którą należy szczególnie dobrze przemyśleć, jest zakup drzwi zewnętrznych. Często mówi się, że stanowią one wizytówkę nieruchomości. Czy wiesz, skąd wzięło się to powiedzenie? Jak odpowiednio dobrać ten element wykończenia?

Czytaj więcej

okna

O czym nam mówi liczba komór w oknach?

Zdecydowana większość osób wybierających okna zwraca uwagę jedynie na materiał ich wykonania. Zdaje się, że dla inwestorów priorytetem jest najczęściej estetyka stolarki okiennej. Oczywiście jest to bardzo istotne kryterium, jednak warto zwrócić także uwagę na samą budowę okien. Mowa tu w szczególności o liczbie komór. Czy wiesz, jakie znaczenie ma ten parametr i dlaczego nie należy go bagatelizować?

Czytaj więcej

drzwi

3 powody, dlaczego warto zainwestować w drzwi wewnętrzne

W końcu nadchodzi taki moment wykańczania wnętrza, w którym konieczny jest wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych. Na rynku dostępnych jest mnóstwo propozycji, dlatego należy dobrze przygotować się do zakupu. Okazuje się, że jest to inwestycja, na której nie warto oszczędzać.

Czytaj więcej

drewniane okna

Jak dbać o okna z drewna?

Materiały naturalne od wielu wieków cieszą się największą popularnością. Kiedyś były one jedyną możliwością, natomiast dziś, pomimo mnóstwa alternatyw, nadal są niezwykle pożądane. Nie podlega wątpliwości, że drewno dodaje pomieszczeniu przytulności oraz ciepła. Warto jednak wiedzieć, jak dbać o drewniane okna, aby cieszyć się ich naturalnym pięknem jak najdłużej.

Czytaj więcej

okno

Drewno i aluminium w konstrukcjach okien - połączenie doskonałe?

Okna drewniano-aluminiowe to względnie nowa propozycja, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Inwestorzy decydują się na ich zakup w szczególności z tego powodu, że łączą one w sobie najważniejsze walory obu tych materiałów.

Czytaj więcej

okna

O czym nam mówi współczynnik Uw okna?

Energooszczędność jest obecnie niezwykle ważnym kryterium, którym kierują się inwestorzy podczas budowania danej nieruchomości. Chodzi tu między innymi o jej termoizolacyjność, która przekłada się na niższe wydatki za ogrzewanie. Warto więc wiedzieć, czym jest współczynnik Uw okna oraz jakie ma znaczenie dla budynku.

Czytaj więcej

okna pcv

Dlaczego okna z PCV cieszą się dużą popularnością?

Budowa każdej nieruchomości wiąże się z zakupem odpowiednich okien. Okazuje się, że wśród inwestorów wybór najczęściej pada na te wykonane z PCV. Dotyczy to różnego rodzaju budynków, tj. mieszkalnych, przemysłowych czy też użyteczności publicznej.

Czytaj więcej

stolarka okienna

Jaka stolarka otworowa najlepiej chroni przed ogniem?

Stolarka otworowa to nic innego jak zbiorcze pojęcie określające stolarkę okienną oraz drzwiową. Nie podlega wątpliwości, że jest ona niezbędnym elementem każdej nieruchomości. Musi znaleźć się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych, biurowych czy użyteczności publicznej. W każdym przypadku musi wykazywać się funkcjonalnością oraz wytrzymałością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Czytaj więcej

brama garażowa

Sposoby otwierania bram garażowych

Wybór odpowiedniej bramy garażowej do budynku powinien być dobrze przemyślany. Dotyczy to w szczególności domów mieszkalnych. Pamiętaj, że będziesz korzystał z niej każdego dnia, dlatego warto zadbać o jej funkcjonalność. Jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście sposób otwierania bramy, który powinien być dostosowany zarówno do oczekiwań użytkowników, jak i cech szczególnych nieruchomości oraz jej otoczenia.

Czytaj więcej

okna na poddaszu

Jak dobrać okna na poddasze?

Projektowanie finalnego wyglądu poddasza wymaga nieco więcej uwagi. Kluczowy okazuje się dobór odpowiednich okien. Należy mieć na uwadze, że jest to pomieszczenie, w którym z wiadomych względów nie dociera tak duża ilość światła, jak standardowo. Okna są więc niezwykle istotnym elementem każdego poddasza. Chodzi tu nie tylko o ich rozmieszczenie, ale także sam rodzaj.

Czytaj więcej