Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Jaka stolarka otworowa najlepiej chroni przed ogniem?

Stolarka otworowa to nic innego jak zbiorcze pojęcie określające stolarkę okienną oraz drzwiową. Nie podlega wątpliwości, że jest ona niezbędnym elementem każdej nieruchomości. Musi znaleźć się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych, biurowych czy użyteczności publicznej. W każdym przypadku musi wykazywać się funkcjonalnością oraz wytrzymałością na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Jaki rodzaj stolarki otworowej najskuteczniej chroni przed ogniem?

Wytrzymałość stolarki przeciwpożarowej zależy od jej klasy. Nie ma więc znaczenia jej konkretny rodzaj, czyli czy będą to drzwi, czy też okna. Oba te rodzaje mogą chronić obiekt przed ogniem w takim samym stopniu. Wyróżniamy trzy normy przeciwpożarowe (El15, El30 lub El60), które przekładają się bezpośrednio na poziom ochrony. Naturalnie najrozsądniej jest wybierać najwyższą klasę, która świetnie radzi sobie w ekstremalnych warunkach, skutecznie minimalizując rozprzestrzenianie się ognia po nieruchomości.

Warto zaznaczyć, że najwyższy poziom ochrony zapewniają oba rodzaje stolarki otworowej zastosowane łącznie. Jeżeli zdecydujesz się na okna oraz drzwi przeciwpożarowe, zwiększysz poziom ochrony budynku do maksimum. Jest to szczególnie istotne w dużych obiektach, np. biurowcach, urzędach czy innych placówkach państwowych. Zajmujemy się sprzedażą wysokiej jakości stolarki przeciwpożarowej, dlatego zapraszamy Cię do bezpośredniego kontaktu. Wspólnie zabezpieczymy Twoją nieruchomość przed negatywnymi skutkami potencjalnego pożaru.

Jakie są zalety stolarki przeciwpożarowej?

Oczywiście pierwszą oraz najważniejszą zaletą jest skuteczna ochrona obiektu przed rozprzestrzenianiem się ognia. W przypadku wybuchu pożaru, dzięki stolarce przeciwpożarowej możesz odciąć go od pozostałych części budynku. Zwiększa to bezpieczeństwo nie tylko osób przebywających wewnątrz nieruchomości, ale także wszelkich cennych przedmiotów. Warto także zaznaczyć, że ten rodzaj stolarki wyróżnia się wyjątkową estetyką. Wielokolorowa paleta wykończeń umożliwia dostosowanie jej wyglądu do indywidualnych preferencji inwestora oraz stylu aranżacji wnętrza.