Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Jak dbać o okna z drewna?

Materiały naturalne od wielu wieków cieszą się największą popularnością. Kiedyś były one jedyną możliwością, natomiast dziś, pomimo mnóstwa alternatyw, nadal są niezwykle pożądane. Nie podlega wątpliwości, że drewno dodaje pomieszczeniu przytulności oraz ciepła. Warto jednak wiedzieć, jak dbać o drewniane okna, aby cieszyć się ich naturalnym pięknem jak najdłużej.

Jak pielęgnować okna z drewna?

Pierwszą oraz zupełnie podstawową czynnością jest oczywiście mycie szyb oraz ram. Powinieneś wykonywać tę czynność minimum 2 razy w roku. Optymalna częstotliwość zależy od miejsca ulokowania nieruchomości. Jeżeli Twój dom znajduje się np. przy drodze żwirowej lub w centrum miasta, z pewnością będziesz musiał myć okna częściej. Do oczyszczenia szyb używaj dowolnego płynu przeznaczonego do szkła. Ramy myj z kolei specjalnym środkiem do powierzchni drewnianych. Posiłkuj się miękką ściereczką z mikrofibry lub bawełny.

Niemniej istotne jest lakierowanie powierzchni drewnianej. Lakier pełni funkcję ochronną. Jego zadaniem jest zabezpieczenie drewna przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Należy pamiętać, że okna są narażone w szczególności na silne nasłonecznienie, promieniowanie UV, wilgoć oraz wysokie temperatury. Z tego powodu warto regularnie sprawdzać stan lakieru. Jeżeli zobaczysz jakiekolwiek jego uszkodzenia, to znak, że trzeba dokonać małej renowacji.

Sprzedając okna drewniane w Nowym Targu, uczulamy naszych klientów, że równie ważne są ich elementy ruchome oraz okucia. Zalecamy, aby co najmniej raz w roku wykonywać dogłębny przegląd tych stref. Nie obejdzie się również bez ich oczyszczenia oraz naoliwienia. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek zniszczenia tych drobnych części, skontaktuj się ze specjalistą. Nie wykonuj żadnych napraw samodzielnie, ponieważ możesz pogorszyć stan swoich okien.

Drewno to piękny materiał, który wymaga jednak nieco uwagi ze strony swoich właścicieli. Przy odpowiedniej pielęgnacji znacznie wydłużysz ich żywotność, dlatego nie pomijaj żadnego z powyższych kroków.