Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

+48 693 345 082

Dlaczego okna z PCV cieszą się dużą popularnością?

Budowa każdej nieruchomości wiąże się z zakupem odpowiednich okien. Okazuje się, że wśród inwestorów wybór najczęściej pada na te wykonane z PCV. Dotyczy to różnego rodzaju budynków, tj. mieszkalnych, przemysłowych czy też użyteczności publicznej.

Z czego wynika tak duża popularność okien z PCV?

Nie podlega wątpliwości, że to właśnie stolarka okienna PCV zasługuje na miano najpopularniejszej. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim ich niezwykle atrakcyjna cena. Plastik jest materiałem tańszym od drewna, które wymaga szczególnego rodzaju obróbki oraz konserwacji. To samo dotyczy aluminium. Z tego powodu cena okien PCV znacznie odbiega od ich pozostałych odpowiedników.

Należy także zaznaczyć, że okna plastikowe są bardzo łatwe w pielęgnacji. Do ich umycia wystarczy jedynie podstawowy środek czyszczący oraz szmatka. Nie wymagają one żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych czy też konserwujących, które są z kolei niezbędne w przypadku okien drewnianych. Dla ich prawidłowej pracy można zdecydować się jedynie na naoliwianie, które w zupełności wystarczy.

Warto wspomnieć także o ich uniwersalnym wyglądzie, który wpasuje się w niemal każdy rodzaj wystroju. Nawet podstawowe okna plastikowe w białym kolorze mogą dumnie zdobić najróżniejsze aranżacje. Nie ma więc znaczenia, czy planujesz wykończenie wnętrza w stylu nowoczesnym, czy klasycznym. Co więcej, umożliwiają one również swobodne dostosowywanie ich wyglądu do własnych oczekiwań. Wystarczy odpowiednia okleina, aby zmienić ich design o 180 stopni. Inwestorzy mogą więc w każdej chwili bardzo niskim kosztem zmienić kolorystykę swoich okien.

Okna plastikowe wykazują się również dobrą termoizolacyjnością. To z kolei przekłada się na niższe koszty ogrzewania budynku, ponieważ ciepło jest właściwie utrzymywane w jego wnętrzu. W rezultacie wpływa to korzystnie również na środowisko, gdyż znacząco spada wówczas emisja spalin opałowych.